Nowe menu w Restauracji Goldwasser.

Zapraszamy do spróbowania dań z nowego menu . Propozycje szefa kuchni zaskakują formami i mieszankami niesamowitych smaków idealnych na tę porę roku. Zapraszamy!


Nasze własne pieczywo

By jeszcze bardziej zadowolić naszych gości, codziennie wypiekamy świeże pieczywo. Tradycyjne receptury sprawiają, że nasze wypieki smakują wyśmienicie i są idealnym dodatkiem do zup, sałatek i  przystawek.


Program uroczystości obchodów Dnia Jedności Niemiec w kooperacji z Goldwasser i Polską Filharmonią Bałtycką 1 Października 2014 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

18.09.2014

Program uroczystości obchodów Dnia Jedności Niemiec w kooperacji z Goldwasser i Polską Filharmonią Bałtycką 1 Października 2014 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 17.30 Wejście gości do dużej Sali Koncertowej 18.00 Przywitanie gości oraz uroczystości obchodów Dnia Jedności Niemiec Przemowy Konsul Generalnej Cornelii Pieper, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikela odegranie niemieckiego i polskiego hymnu. 19.00 Koncert Franciszek Schubert - V Symfonia B-dur D.485 Światowe prawykonanie dzieła "Goldwasser Suite" - w hołdzie dla Gdańska autorstwa kompozytora Jerzego Maksymiuka Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina pod batutą Jerzego Maksymiuka 20.00-21.00 Przyjęcie w foyer Filharmonii


Czas na świeże mule

02.09.2014

Mule a’la marinara w sosie z białego wina i śmietanki z czosnkiem, cebulą, świeżo siekanym koprem i grzankami czosnkowymi.


Najlepsza wołowina na świecie - stek Kobe z wołowiny Wagyu! Już teraz tylko w restauracji Goldwasser!

04.08.2014

W naszym menu obok dobrze znanych i docenianych już potraw takich jak: - przystawki :bałtyckie śledzie na trzy sposoby i krewetki królewskie, - zup : wiejskiego rosołu z perliczki i wykwintnego kremu z homara, - steków: a'la Chateaubriand i niesamowitego irlandzkiego Tomahawka, - deserów: lodów fiołkowych własnej produkcji i sernika domowego z włoską bezą, nadszedł czas na najlepszą wołowinę na świecie .....stek Kobe z rasy krów Wagyu.


Tomahawk - Stek z Irlandii.

01.07.2014

Zamów i spróbuj! Będziesz zachwycony! Niestety to jest tak jak z kobietami - trzeba na nie czekać. Zapytaj kelnera, jak długo jest to dzisiaj.


Sezon na Turbota!

01.07.2014

Zapraszamy na świeżego turbota w restauracji Goldwasser ! Wybierz odpowiednią wagę ryby od 400g do ponad 1000g. Szparagi z sosem holenderskim urozmaicą smak tej wspaniałej ryby.


Ręcznie robione praliny w Restauracji Goldwasser

03.06.2014

Mając na uwadze historię czekolady w Gdańsku Restauracja Goldwasser wytwarza swoje własne praliny o smaku tradycyjnym oraz o smaku lawendowym. Obydwa rodzaje pralin ozdobione są płatkiem złota. Spróbuj tradycyjnego smaku gdańskiej czekolady już dziś! Podaruj je komuś bliskiemu lub pozwól sobie na chwilę słodkiego zapomnienia…


ZAPRASZAMY NA ŚNIADANIA W RESTAURACJI GOLDWASSER

30.04.2014


Nasze Gdańskie trunki

05.02.2014

Likier Goldwasser Danziger Kurfürsten - digestive , a także Machandel w opatentowanej, unikalnej szklanej butelce w kształcie beczki z etykietą w kształcie tradycyjnego czerwonego krzyża. są dostępne wyłącznie w Restauracji Goldwasser, Długie Pobrzeże 22, Restauracji Fishmarkt/Targ Rybny, Targ Rybny 6c oraz Goldwasser Coffeeshop, Długi Targ 28/29 W ciągu ostatnich 7 lat wszystkie nasze trunki zyskały coraz większą uwagę. Tradycyjny kształt butelki i unikalna etykieta są autentycznym tłem dla tych alkoholi Gdańskich, zwłaszcza etykieta likieru Goldwasser na której w zależności od kąta padania światła zauwarzyć można anioła z otwartymi bądź zamkniętymi oczami. Nieporównywalnie dobry smak naszych trunków (Goldwasser oraz Danziger Kurfürsten)sprawia, że coraz wiecej naszych Gości zabiera je ze sobą aby obdarować rodzinę, przyjaciół a także pracowników.